In есеї

Кров у вино (режисер Райан Пейдж, Джонатан Померенке, США, 2010)

kinopoisk.ruЄ така традиція в нашому Кіноклубі – перетворювати кіноперегляди у справжнє свято. Ми наблизились до такого свята!

Кіноклуб організовує другий кінематографічно-винний вечір!

Тонка межа між квітнем і травнем – це не лише пора приходу переможно теплої весни, яка передвіщує світлі надії. Це пора, коли радість від життя проростає всупереч усім нашим труднощам.

Приємно відчувати як десь далеко від нас хтось майже щасливий ретельно доглядає за виноградом, щоб з нього згодом створити божественний напій – вино.

Вино для багатьох – це більше, ніж алкогольний напій і навіть більше, ніж привід для товариської зустрічі. Це сконденсована радість і надія, розлита у пляшках, які пам’ятають тепло рук виноробів з різних континентів, їхню любов до землі, вина та людей.

Справжній винороб навряд чи може бути поганою людиною. Як і справжній шанувальник вина. Той хто по-справжньому любить мистецтво (і кіно зокрема), безсумнівно, відкрита і наповнена радістю людина. Інакше не може бути. Бо мистецтво – це те ж вино, лише духовної природи, що п’янить, але не затьмарює, веселить, але не притуплює. Жінка з келихом вина органічна як сама природа, а мужчина за пляшкою – елегантний та переконливий.

Причин за що ми любимо добре вино можна віднайти багато. Як і причин чому ми любимо кіно. Сьогодні маємо чергову чудову нагоду поєднати два унікальні культурні явища в один незабутній кінематографічно-винний вечір, який безперечно принесе радість кожному гурману життя.

Ми будемо слухати нові історії про вино та виноробство, дегустаційні особливості та теємниці смаку від Левка Довгана, людини, яка любить і знає вино, мабуть краще, ніж ваш автор – кіно.

Ми будемо дегустувати вина різних континентів з фаховими коментарями та аристократичним непоспіхом.

Першого разу – а це було півтори року тому – дегустацію вин ми доповнили переглядом культового фільму “Мондовіно”, який розповів прекрасні історії традиційних виноробів обох Америк, Франції, Італії, Іспанії. Цього разу насолоду від смакування вин ми доповнимо іншим високохудожнім та глибоким фільмом “Кров у вино”.

Стрічка розповідає історію приходу до виноробства відомого американського рок-музиканта Мейнарда Кінана, лідера арт-рок груп “Tool” і “A perfect circle”, який здійснив практично подвиг, розбивши виноградники на майже пустельній ділянці штату Арізона, регіоні, де ніхто й не міг уявити про вирощування винограду. Більше того, завдяки любові до винограду, землі, природи він та його однодумці змогли створити одні з кращих букетів вин, які створили конкуренцію кращим брендам світу.

Разом з цим, це фільм, у якому концентрація глибоких думок і справжньої людської мудрості зрівноважує просвітнє значення фільму. Фільм, після якого ви не лише дізнаєтеся більше про історію виноробства, види вина, потаємні сторони його приваб, не лише полюбите цей чудовий напій ще більше, але й привідкриєте для себе магічну лабораторію, у якій народжується рівність стосунків між людиною та вином.

Тому  у цей вечір кожен отримає “три насодоли”: 1) розповідь про вино,2) дегустацію рідкісних вин та 3) перегляд одного з кращих фільмів про вино.

Приходьте обов’язково! Приходьте зі своїми друзями. Приходьте навіть зі своїм вином. Приходьте, головне, зі своїм добрим настроєм та світлими думками.

Адже це унікальний для Львова мистецький проект. Минулого року відбувся його успішний і красивий старт.  Зараз ми продовжуємо відкривати людям радість. 

Разом ми будемо пити вино, слухати про вино і дивитися про вино… In vino veritas!..

Чекаємо…

Blood into vine, 2010

Олег Яськів