In Uncategorized

На престижному кінофестивалі свої здобутки продемонструють галицькі митці та продюсери

У французькому  Клермон-Феррані стартував найпрестижніший  у світі фестиваль короткометражного кіно. У межах фестивалю також відбудеться один із найбільших у світі кіноринків, де Україну буде представлено вперше. Зокрема національні короткометражні фільми презентуватимуть і команди ГО “Сучасне Українське Кіно”, Львівської кінокомісії, Львівського кіноцентру та представники Львівського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art.

Зазначимо що цей Фестиваль щорічно відбувається у невеликому місті Клермон-Ферран і вважається другим у Франції після Канського за кількістю глядачів. Окрім 80-ти картин у конкурсі, які демонструються не менше 6 разів у різних кінотеатрах,  під егідою фестивалю паралельно проходить безліч інших заходів. Зокрема, йдеться про презентації від телеканалів і кіностудій, пітчинг короткого метру, де автори шукають фінансування та партнерів.  А Львівська кінокомісія має на меті презентувати тут місто та область як унікальну знімальну локацію та економічно вигідний майданчик для створення європейського якісного кіноконтенту. Для цього було розроблено  стислий локейшн ґайд, де  представлено декілька найпопулярніших знімальних майданчиків у місті та регіоні.

“Наш візит у Клермон-Ферран – це культурна дипломатія в дії. Для України важливо формувати не лише політичні приводи за кордоном, але й культурні – на всіх рівнях. Я дуже щаслива, що ми нарешті стартанули і, не зважаючи на всі труднощі, змогли організувати павільйон. Я неодноразово бувала на кіноринку та фестивалі і знаю, що особистий контакт вкрай важливий. Саме в такій атмосфері народжуються довготривала співпраця та спільні проекти. На щастя є розуміння у Держкіно України та в інших державних інституцій  щодо перспектив нашого виходу на іноземний кіноринок і це надихає. Адже ми не просто розказуємо про наші фільми, ми розказуємо про Україну”, –розповідає  очільниця Львівської кінокомісії та директорка Львівського міжнародного фестивалю короткометражних фільмів Wiz-Art Ольга Райтер.

А безпосередньо для кіноринку команда Львівської кінокомісії створила спеціалізований сайт Українське короткометражне кіно. Сайт покликаний стати універсальним інструментом, за допомогою якого міжнародні кіноагенти, інституції та фестивалі зможуть легко і швидко сконтактуватися з режисером чи продюсером фільму та домовитись про подальшу співпрацю.

Ігор Галущак

Львів