In українське кіно

У 2013 році на кінодіяльність виділять на 20 мільйонів гривень менше

На діяльність Державного агентства України з питань кінематографії в наступному році Міністерство культури виділить замість 178,5 мільйонів гривень 157,6 мільйонів гривень, що на 20 мільйонів менше. Раніше представники Міністерства культури заявляли про необхідність розвитку вітчизняного кінематографа.

Найбільше різниця помітна по фінансуванню програми Створення та розповсюдження національних фільмів: у проекті бюджету-2013 на ці цілі закладено на 26 мільйонів гривень менше, ніж у бюджеті-2012 (141,4 мільйонів гривень проти 167,5 мільйонів гривень).

Менше коштів отримає і Національний центр Олександра Довженка, який займається реставрацією та збереженням українського кіноспадщини. У наступному році на його фінансування виділено 3,8 мільйонів гривень, тоді як у 2012 році на фінансування центру було передбачено на 1,5 мільйонів гривень більше (5,4 мільйонів гривень).

На організацію концертно-мистецьких, культорологічним заходів у сфері кінематографії, а також на фінансову підтримку Національної спілки кінематографістів у 2013 році планується виділити 54,9 мільйонів гривень.

Більша частина цієї суми – 5,1 мільйонів гривень – передбачена для проведення міжнародних і вітчизняних кінофестивалів, кіноринків, кіноконференцій і кіносемінаров. У проекті бюджету відзначено, що в 2013 році має відбутися понад двохсот подібних заходів.

Такою ж залишилася сума, розрахована на гранти президента України, які вручаються молодим діячам мистецтва, працюючим в кінематографічній галузі – вона становить 1 мільйон гривень.

Для розвитку вітчизняної кіногалузі органами влади було прийнято рішення створити Раду з питань кінематографії, а також запропонувати нову схему розподілу державного фінансування, згідно з якою кошти повинні спрямовуватися на одну з державних кіностудій, а звідти – на творчу групу, яка забезпечує створення кінопроекту.

Нагадаємо, що 3 грудня Кабінет міністрів України вніс відредагований проект державного бюджету-2013 на розгляд Ради. Уряд пропонує парламенту прийняти держбюджет-2013 з доходами 361,5 мільярдів гривень, витратами – 410,7 мільярдів гривень і граничним дефіцитом 50,4 мільярдів гривень.

 

За матеріалами Національної Спілки Кінематографістів України

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *