In українське кіно

Відбулося вручення Державної премії ім. Олександра Довженка

12 вересня, у день народження Олександра Довженка, на кіностудії його ймення відбулося вручення Державної премії так само його імені. Як відомо, цього року члени відповідного преміального Комітету присудили її (одноголосно, що досі не траплялося) видатному акторові Богдану Ступці (на жаль, посмертно). Нагороду з рук міністра культури України Михайла Кулиняка прийняла його дружина Лариса Ступка. На церемонії були присутні онук актора Дмитро та невістка Ірина Ступка (син Остап нині перебуває за кордоном).

У своєму виступі голова НСКУ (він так само є головою Комітету з Державної премії імені Довженка) Сергій Тримбач сказав:

– Сьогоднішня подія поєднала двох видатних митців – Довженка і Ступку. Богдан Сильвестрович завжди підкреслював, що він є спадкоємцем традиції театру Леся Курбаса, бо ж його вчителем у Львові був Курбасівець Борис Тягно. А Довженко у своїх перших стрічках неодмінно знімав акторів театру “Березіль”. То ж обидва митці ніби з одного древа… Й обидва працювали на кіностудії, де ми зараз знаходимося. Хочеться вірити, що Національна кіностудія імені Довженка у найближчі роки відродить, і навіть наростить, свій колишній ресурс. Бо ж інакше не буде в Україні справжньої кіноіндустрії…

В рамках свята довженківців міністр культури Михайло Кулиняк вручив відзнаки “За багаторічну плідну працю в галузі культури” кінорежисерам Михайлові Іллєнку, Валентину Васяновичу, Мирославу Слабошпицькому, історику кіно, голові НСКУ Сергієві Тримбачу – з чим ми їх і вітаємо!
Так само дирекція Довженкової кіностудії відзначила нагородами своїх працівників.

 

За матеріалами Національної Спілки Українських Кінематографістів

, , ,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *