In українське кіно

Ретроспектива “Опановуючи прекрасне: Українське поетичне кіно” у Нью-Йорку

Постер ретроспективи

З 7 по 12 вересня Кіноспілка Центру імені Лінкольна (найбільшого культурного центру Нью-Йорку) презентуватиме ретроспективний показ семи шедеврів українського поетичного кіно – фільмів Олександра Довженка “Земля” та “Звенигора”, Сергія Параджанова “Тіні забутих предків”, Леоніда Осики “Камінний хрест” і Юрія Іллєнка “Білий птах з чорною ознакою”, “Вечір на Івана Купала” та “Криниця для спраглих”.

В анонсі події зазначено:

Явище “фольк-модернізму”, що виникло в кінці XIX століття в Україні, поєднало теми і образи народних традицій з великою кількістю сміливих естетичних інновацій. В кінематографі воно в першу чергу представлено роботами Олександра Довженка – батька українського кіно. Попри те, що політичний тиск соцреалізму тридцятих років вплинув на стиль Довженка, все ж варто переглянути “Звенигору” чи шедевр “Землю”, щоб відкрити для себе безсумнівно оригінальне бачення кіно Довженка, в якому неймовірно легко поєдналися політична пропаґанда з оспівуванням природи та місця людини у ній. З настанням культурної відлиги на межі 50-их та 60-их років ХХ століття нове покоління режисерів, що творили в Україні, повернулося до духу “фольк-модернізму”. Один з найпопулярніших фільмів епохи – “Тіні забутих предків” Сергія Параджанова – екранізував історію про казкове карпатське кохання за допомогою захопливих кольорів, неймовірних рухів кінокамери та драйвових народних музичних мотивів. А оператор Юрій Іллєнко у вже своїх роботах “Криниця для спраглих” та “Вечір на Івана Купала” досягнув неймовірних меж поетичного кіно, так що обидва фільми підпали під немилість радянської влади.

Програма ретроспективи була сформована президентом Кіноспілки імені Лінкольна Річардом Пенья. Сама ретроспектива буде проходити за участі Національного кіноцентру ім. Довженка – адже до Нью-Йорку їдуть оригінальні плівки 35мм. Презентувати фільми буде український критик, голова Національної спілки кінометографістів України Сергій Тримбач.

Довідка:
Кіноспілка Центру імені Лінкольна – одна з найшанованіших світових кіноінституцій, що ставить за мету презентацію незалежного американського та світового кіно у США та підтримку молодих та талановитих кінорежисерів. Впродовж двох останніх десятиліть Кіноспілка презентувала американському глядачеві роботи таких метрів світового кіно, як Франсуа Трюфо, Жана-Люка Ґодара, Педро Альмодовара та Мартіна Скорсезе.

 

Програма ретроспективи:

Кадр із фільму

“Тіні забутих предків”

Сергій Параджанов
1965, 97хв.
П’ятниця, 7 вересня, 6:15pm
Субота, 8 вересня, 6:30pm
Неділя, 9 вересня, 2:15pm
Понеділок, 10 вересня, 2:00pm
Вівторок, 11 вересня, 3:45pm
Середа, 12 вересня, 6:15pm

“Білий птах з чорною ознакою”

Юрій Іллєнко
1971, 100хв.
Субота, 8 вересня, 2:15pm
Неділя, 9 вересня, 8:30pm

Кадр із фільму

“Земля”

Олександр Довженко
1930, 75 хв.
Акомпонемент піаніно наживо
Макі Мацумура!
Неділя, 7 вересня, 4:30pm

“Вечір на Івана Купала”

Юрій Іллєнко
1968, 71хв.
Субота, 8 вересня, 8:45pm
Вівторок, 11 вересня, 2:00 pm

Кадр із фільму

“Звенигора”

Олександр Довженко
1927хв, 90хв.
Субота, 8 вересня, 4:30pm

“Криниця для спраглих”

Юрій Іллєнко
1965, 90хв.
П’ятниця, 7 вересня, 8:30pm
Понеділок, 10 вересня, 4:00pm

“Камінний хрест”

Леонід Осика
1978, 76хв.
Неділя, 9 вересня, 6:15pm
Середа, 10 вересня, 8:30pm

Більше інформації – на сайті Кіноспілки імені Лінкольна
http://www.filmlinc.com/films/series/ukrainian-poetic-cinema

, , ,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *