In Uncategorized

Перегляд сучасного польського кіно “Під Високим замком” – Львів, 21-30 вересня

Постер до фестивалюВ останній декаді вересня у Львові пройде Перегляд сучасного польського кіно “Під Високим замком”. Фестиваль, заходи якого відбудуться у восьми локаціях, буде однієї з найбільших промуючих акцій польського кіно в Україні, зазначають організатори – Консульство Республіки Польща у Львові. В рамках фестивалю пройдуть покази 30 фільмів – художніх, анімаційних, короткометражних, виставка передвоєнних кіноплакатів, квест, візит Януша Маєвського, лекції, дискусії та вечірки.

Зацікавленням польським кіно в Україні – тим, що відоме старшому поколінню завдяки польським режисерам Єжи Гофману та уродженцю Львова Янушу Маєвському чи акторами Барбарі Брильській та Даніелю Ольбрихському, так і сучасним, затребуваним молоддю, спонукало провести саме такий насичений кінофестиваль. Зрештою кінотеатр “Копернік”, де теж будуть проходити покази, цьогоріч святкуватиме своє 100-ліття!

Серед художніх фільмів, покази яких впродовж фестивалю будуть проходити в кінотеатрах “Кінопалац” та “Кіно Копернік” – франко-німецько-польська соціальна драма на тему проституції у паризьких університетах “Спонсорінґ” (2012), соціальна драма про Чорнобильську катастрофу з Ольгою Куриленко в одній з головних ролей “Земля забуття” (2011), романтичний трилер молодого польського режисера Яна Комаси (1981 р.н.) на все більш актуальну тему втечі у віртуальні світи “Зала самогубців” (2011), перший польський фільм у форматі 3D режисера Єжи Гофмана “Варшавська битва 3D”, ретроспективний показ фільмів Януша Маєвського” та інші. В програмі також анімаційні фільми та короткометражки. Всі художні фільми супроводжуватимуться україномовними субтитрами, а кожному сеансу передуватиме короткий україномовний вступ, що ознайомлюватиме глядачів з суспільним, історичним та культурологічним контекстом сюжету фільму.

ПСПК не обмежиться лише кінопоказами. Впродовж фестивалю Національний музей етнографії та промислу презентуватиме виставку передвоєнних плакатів на тему Львова і кіно з власної колекції. В суботу, 22 вересня, за співорганізаторства футбольного клубу “Погонь Львів” пройде квест “Слідами давніх львівських кінотеатрів.

В неділю, 23 вересня, о16:00, в клубі “Пікассо” пройде авторська зустріч з Янушем Маєвським. А вже у понеділок він, 24 вересня, о 17:30, в книгарні “Є” він презентуватиме власну книжку “Гімназійний випускний 1947”. 25 вересня, у вівторок, в 11:00, в приміщенні ЛНУ ім. Ів. Франка професор Тадеуш Любельський проведе лекцію “Найновіші польські фільми та польська кінематографічна традиція”, а у “Сінемаджаз Грушевський” (пр. Шевченка, 28) у четвер, 27 вересня, о 17:00, історик кіно Барбара Гєршевська представить мультимедійну лекцію “Традиції львівського кіно”.

В театрі ім. Леся Курбаса пройде авторська вистава одного з найвидатніших польських акторів, директора Польського театру у Варшаві – Анджея Северина “Шекспір forever!” в середу, 26 вересня. Початок о 20:00.

А музична програма фестивалю – вечір з польською та світовою музикою з кінофільмів у клубі “Пікассо” 26 вересня о 20:00 та концерт “Світ танґо” у “Сінемаджаз Грушевський” в останній фестивалю – у неділю, 30 вересня, о 19:00.

Квиток на вечірки, як і на всі заходи фестивалю – лише 10 гривень!

 

Програма фестивалю:

Програма Перегляду сучасного польського кіно з 21 по 25 вересня

Програма Перегляду сучасного польського кіно з 26 по 30 вересня

Більш детальна інформація – на сайті ПСПК filmlwow.eu

, ,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *