In кінофестивалі, українське кіно

Фільм «В тумані» Сергія Лозниці отримав Гран-прі фестивалю «Дзеркало»

Журі МКФ «Дзеркало» на чолі з Андрієм Звягінцевим присудило головний приз фестивалю фільму Сергія Лознци «В тумані» (за однойменною повістю Василя Бикова). Фільм, вже відзначений призом міжнародної федерації кінокритиків FIPRESCI на 65-му Каннському фестивалі, широко обговорюється в російській та міжнародній пресі.

«Суворий кінематографічний матеріалізм (люди, що йдуть по лісі, до смерті) породжує велич моральної абстракції. І, чим більше згущується на екрані туман, закриваючи кордон між праведниками і покидьками, тим зрозуміліше глядачу, що фільм апелює до того, що руйнується війною: до людяності », – Жак Мандельбаум, Le Monde.

Оглядач газети The Guardian, Пітер Бредшоу називає військову драму Сергія Лозниці про колабораціонізм «жорсткою і такою, що довго розгорається», а кінокритик Андрій Плахов пише в газеті Коммерсант, що у фільмі «В тумані» «з властивим Лозниці стилем холодної аналітичності досліджуються гарячі проблем вибору між життям і смертю».

Джеф Ендрю в Time Out London проводить аналогію з фільмом Ніколаса Рея «Гірка перемога»: «В тумані» – фільм про війну, де на перший план виходять індивідуальні переживання, а не батальні видовища, і де метафора і відсторонене дослідження етичної проблеми превалюють над спрощеною полемікою за чи проти військових дій. Лозниця знає, що війна існує і не припиняється. І уникаючи патріотичних або пацифістських банальностей, режисер намагається показати, що вона робить з нашими душами».

У зверненні до фестивалю «Дзеркало», присвяченому пам’яті Андрія Тарковського, Сергій Лозниця зазначає: «Художники існують тільки тому, що світ недосконалий», – сказав Андрій Тарковський. Спробувати осмислити це недосконалість і знайти цьому досконалу форму – в цьому, напевно, і є наше покликання ».

Початок російського прокату фільму Сергія Лозниці «В тумані» планується восени 2012 року. Прокатником фільму стане компанія GP. Сергій Лозниця знімає документальне кіно з 1996 року. Автор 11 документальних фільмів. Лауреат російських національних премій «Ніка» і «Лавр», володар численних міжнародних нагород. Автор монтажної картини «Блокада», заснованої на архівній хроніці життя обложеного Ленінграда.

Ігровому дебюту Сергія Лозниці «Щастя моє» (2010) присуджено приз за кращу режисуру і приз Гільдії кінознавців і кінокритиків на відкритому російському фестивалі «Кінотавр», гран-прі МКФ VOICES в Вологді, приз «Срібний абрикос» МКФ в Єревані, приз за кращий сценарій фестивалю «Кіношок» в Анапі, гран-прі фестивалю і приз FIPRESCI МКФ «Молодість» в Києві, гран-прі МКФ «Листопад» у Мінську, гран-прі МКФ «Темні ночі» в Таллінні. Прем’єра драми «У тумані» відбулася в травні 2012 року на головному конкурсі 65-го Каннського кінофестивалю, де фільм був удостоєний призу FIPRESCI

, , , ,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *