In кінофестивалі

Фільм «Ноги – атавізм» переміг серед короткометражок на цьогорічному «Кінотаврі»

Переможцем короткометражного конкурсу на кінофестивалі «Кінотавр» став Михайло Местецький з фільмом «Ноги – атавізм», повідомив голова короткометражного журі Сергій Лазарук. Черговий, 23-й російський фестиваль «Кінотавр» проходить в Сочі з 3 по 10 червня.

«Це абсолютно вражюча річ: перед цим я робив три роки фільм, який тут представляв, – ” Незначні подробиці випадкового епізоду “. Цієї осені ми вирішили зробити новий фільм: легко, по-панківськи, вкравши всю музику і частину кадрів з інтернету, і те, що наш фільм заслужив таку увагу – я страшно радий і страшно вдячний », – сказав Местецький, отримуючи нагороду.

Цей же фільм заслужив приз глядацьких симпатій та нагороду Гільдії кінознавців і кінокритиків, яка в минулому році відзначала «Незначні подробиці випадкового епізоду». Сюжет фільму «Ноги – атавізм» заснований на припущенні якогось вченого, що ноги є атавізмом і приносять людині одні хвороби. Крім того, журі короткометражного конкурсу видало два дипломи: «за почуття стилю» – «Авторському методу» Івана Шахназарова і «За авторську сміливість і нонконформізм» – Таїсії Ігуменцева, чия «Дорога на» вже виграла каннський конкурс дебютів Cinefondation. На «Кінотаврі» «Дорога на» отримала також спеціальний приз від фестивалю Future Shorts, що гарантує картині прокат в 30 кінотеатрах по всій країні.

Спеціальної згадки журі, яке цього року вперше складалося з одних продюсерів – Євгена Гінділіс, Олени Глікман і Юлії Мішкенене під головуванням Лазарука, удостоївся фільм Дмитра Суворова «Повія» з формулюванням «за чітке дотримання жанру». Спеціальний приз Союзу кінематографістів отримали «Хлопчики» Іллі Казанкова. Всього в короткометражному конкурсі «Кінотавра» брало участь 20 робіт, відібраних з 270 заявок, надісланих не тільки з усіх кінців Росії, але також з Америки та Азії.  «Програма була прекрасна і напрочуд точно представляла наше життя», – резюмувала програмний директор «Кінотавра» Сітора Алієва.Список усіх переможців

, ,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *