In кінофестивалі

Фільм Сергія Лозниці здобув у Каннах приз FIPRESCI

Фільм українця Сергія Лозниці  «В тумані», що створений зусиллями кінокомпаній Німеччини, Росії, Нідерландів, Білорусі та Латвії, завоював нагороду міжнародної федерації кінокритиків FIPRESCI Каннського кінофестивалю.

Як відзначили журналісти РІА «Новости», картина є досить точною екранізацєю повісті Васіля Бикова. Дія розгортаєтся у 1942-му році в окупованій німцями Білорусі. За словами режисера, сюжет історії актуальний не лише для цього історичного періоду. Головними героями 2-годинної стрічки виступають троє чоловіків. Одного з них, Сушеню, звинувачують у співпраці з окупантами. Чому він цим займається, вирушають з`ясовувати двоє партизанів.

Глядачі, які зібралися на прем`єрний перегляд у головному залі Палацу фестивалів Grand Theatre Lumiere, оцінили фільм по-різному. «Режисер привіз до Канна сильну філософську драматичну картину», – зазначила у своєму блозі головний редактор Корреспондент.net Юлія Мак-Гаффі. При цьому режисера цікавили, насамперед, не батальні сцени. «Це фільм не про війну, це фільм про людей у певних обставинах. А війна присутня як простір, в якому існують люди. Що зацікавило мене у повісті Бикова – там немає прямого зіштовхування з головним ворогом. Натомість є конфронтація з мешканцями одного села, одного регіону», – сказав Сергій Лозниця про свою нову картину.

Юрій Гладільщіков з РІА «Новости» зазначив, що провідною темою цієї «безумовно пацифістської» стрічки є проблема моральності. За словами журналіста, глядачі сприйняли картину з інтересом. Принаймні, під час перегляду мало хто залишив зал на 1200 місць. Завершився показ оплесками глядачів – «не бурхливими, але й не поодинокими». Доки тривав Каннський фестиваль, Сергій Лозниця розповів журналістам, що наступну свою стрічку присвятить трегедії у Бабиному Яру.

, , ,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *