In кінофестивалі

Завершився 41-й міжнародний кінофестиваль в Роттердамі

41-й міжнародний кінофестиваль в Роттердамі роздав свої призи. Рівноправними володарями Hivos Tiger Awards вважаються відразу три стрічки. Цього разу такими стали сербська картина «Кліп», знята 28-річної Майєю Мілош, «З четверга по неділю» Домінго Сотомайор і «Яйце і камінь» (Egg and Stone) Хуан Цзи.
Цікавим нюансом є те, що всі стрічки зняті жінками,а також присвячені одній темі – проблемам підлітків. «Кліп» (кіно також отримало нагороду від голландських журналістів) оповідає про 16-річній дівчині, яка втікає з дому і знімає свої пригоди на мобільний телефон. «З четверга по неділю» – про дітей, які подорожують разом з батьками. «Яйце і камінь» – трагічна повість про 14-річної сільської дівчинки.

Гучна британська гомосексуальна драма «Уїк-енд» Ендрю Хея стала переможцем спеціального журі, до якого входили підлітки у віці від 15 до 19 років. Західні оглядачі напрочуд тепло зустріли цей фільм, висловлюючи в його сторону масу схвальних відгуків. Критик Уеслі Морріс з Boston Globe назвав «Уїк-енд» одним з найбільш щирих і прекрасних фільмів про двох незнайомців. Автор Austin Chronicle Джеймс Реновіч порівнює британську драму з культовою стрічкою Річарда Лінклейтера «Перед світанком». «На подив сильний фільм про любов та сексуальної ідентичності, що залишає тривале враження», – так характеризує кіно Едвард Дуглас з ComingSoon.net.

Серед інших переможців і «Пан Лазар», який взяв приз глядацьких симпатій. Стрічка зараз є номінантом на премію «Оскар» в категорії «Кращий фільм іноземною мовою» і продовжує збирати нові нагороди. Вкрай позитивно про роботу Філіпа Фалардо відгукуються й американські критики. Приз міжнародної федерації кінокритиків FIPRESCI отримала бразильська картина “Звуки по сусідству” (O som ao redor) Клебера Мендоси Фільу. Щодо інших нагород, то:

Приз NETPAC  за найкраший фільм азіатського виробництва дістався фільму “Сентиментальна тварина”  режисера Ву Квон, а приз глядацьких симпатій Діорафте – фільму, знятому за підтримки Фонду Хьюберта Бальса “Прощай”( Мохаммад Расулоф)

, ,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *