In Uncategorized

Фільм «Артист» став тріумфатором нагород Британської кіноакадемії BAFTA

Фото з вручення нагороди

Гучний тріумф німого «Артиста»

Франко-бельгійська чорно-біла стилізація під німе кіно 1920-х років «Артист» (The Artist) стала в неділю тріумфатором церемонії нагород Британської академії кіно-і телемистецтва (British Academy of Film and Television Arts / BAFTA), отримавши сім золотих масок, включаючи нагороду за кращий фільм. Щорічна церемонія вручення кінонагород BAFTA, як і в минулі роки пройшла в Королівському театрі опери та балету «Ковент Гарден», а провести її повернувся після кількох років відсутності відомий британський актор і письменник Стівен Фрай.Всього цього року BAFTA вручена в 24 конкурсних та позаконкурсних двох номінаціях.

Фільм «Артист», що оповідає про життя, роботу і кохання голлівудського актора німого кіно Джорджа Валентайна і молодої статистки і танцівниці Пеппі Міллер, був висунутий на отримання головної британської кінонагороди по 12 з 24 конкурсних категорій і отримав у результаті сім призів. У їх числі – нагорода за кращу режисуру, яку завоював у боротьбі з чотирма іншими іменитими режисерами француз Мішель Хазанавічус, а золота маска BAFTA в номінації «Краща чоловіча роль» дісталася актору Жану Дюжардену, який виконав у стрічці головну роль. Також на рахунку творців «Артиста» нагороди за кращий оригінальний сценарій, кращу операторську роботу, кращі костюми і кращу оригінальну музику.
«Я не думав, що так багато людей полюблять і оцінять цей фільм, тому що в ньому немає розмовного сценарію, немає діалогів… Я, звичайно, чекав певного успіху на фестивалях і в критиків, але не до такої міри», – зізнався, отримуючи нагороду, Хазанавічус. Приз за кращу жіночу роль, як і передбачали багато критики і букмекери, дістався американській актрисі Меріл Стріп, яка блискуче виконала роль легендарної жінки – прем’єр-міністра Великобританії Маргарет Тетчер в біопік «Залізна леді» (The Iron Lady).
Ця ж картина забрала премію за кращий грим і зачіски. Актори Крістофер Пламмер і Октавія Спенсер стали лауреатами нагород за ролі другого плану. Пламмер удостоєний нагороди за роботу у фільмі «Початківці» (Beginners). У свої 82 роки актор став найстаршим лауреатом в історії, нагородженим у конкурсній номінації. Нагороду переможцю вручила минулорічна переможниця в категорії «Краща акторка другого плану» Хелена Бонем Картер. Її ж «спадкоємицею» в даній якості стала темношкіра актриса Октавія Спенсер, яка зіграла служницю в історичній драмі про боротьбу за права чорношкірих працівників в білих родинах в 1960-і роки в США «Прислуга» (The Help).

BAFTA вручається з 1947 року і є найбільшою нефестивальною кінонагородою за межами США. Крім кінематографічних, британська академія також вручає нагороди в галузі телебачення і мистецтва для дітей. Церемонія вручення кінематографічних нагород Британської академії кіно-і телемистецтва поряд із присудженням премії “Золотий глобус”, лауреатів якої вибирають члени Асоціації іноземної преси Голлівуду, є передвістям «Оскара» – головної світової кінопремії року, що присуджується Американською академією кіномистецтва.

, ,

One Response to Фільм «Артист» став тріумфатором нагород Британської кіноакадемії BAFTA

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *