In кінофестивалі

В Греції затверджено міжнародну кінопремію імені Теодороса Ангелопулоса

Премію введено для вшануваня пам’яті трагічно загиблого кінорежисера Теодороса Ангелопулоса, повідомило міністерство культури країни. Премія заснована спільно міністерством і міжнародним кінофестивалем в Салоніках, де вона і буде вручатися щороку в листопаді. Похорони Ангелопулоса відбудуться в п’ятницю на головному афінському цвинтарі. Міністр культури постановив провести похорон за державний рахунок у знак поваги держави до видатних громадянам.
Грецькі політики та громадські діячі висловили свої співчуття у зв’язку з кончиною найвідомішого кінорежисера країни. «У важкий момент країна втратила великого творчого діяча», – заявив прем’єр-міністр Лукас Пападімос. «Історія та національна культура Греції завжди були головною темою його фільмів, але при цьому він знаходив спосіб зрозуміло передати специфічні національно-культурні риси грецького менталітету глядачам усього світу, включаючи у фільми грецькі міфи в оновлених формах і перетворюючи цілком сучасних героїв в Улісса або Олену Прекрасну», – вважає кінокритик Антон Долін.
За його словами, Ангелопулос був майстром притчевого кіно і головним режисером Греції – колиски європейської культури. «Тео Ангелопулос – головний національний режисер Греції, її офіційно визнаний геній, що знаходиться в тому ж статусі, в якому в кінці 1970-х був Андрій Тарковський в Росії. Ангелопулос – лауреат каннської “Золотої пальмової гілки» (за фільм “Вічність і один день” в 1998 році) і венеціанського “Срібного Лева” (за картину “Пейзаж у тумані» 1988 року) », – зазначив Долін.

,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *