In кінофестивалі

Підбито підсумки 28-го за ліком американського фестивалю незалежного кіно “Sundance”

У суботу, 28 січня, стали відомі лауреати кінофестивалю Sundance. Церемонію вручення премій провів програмний директор фестивалю Джон Купер. Головний приз отримала картина Бена Цейтліна «Звірі дикого півдня». Фільм також став лауреатом Sundance за найкращу операторську роботу.
«Коли я вчився, мене попереджали: не знімай на воді, не знімай дітей і не знімай тварин, – говорить режисер «Звірів дикого півдня» Бен Цейтлін. – А наш фільм саме про дітей, тварин і про воду. Цейтліну немає й тридцяти, але на його рахунку вже ряд нагород за короткометражку “Glory at Sea”. «Звірі дикого півдня» – його перша повнометражна художня стрічка. За словами режисера, під час зйомок фільму йому була надана така свобода, про яку не може мріяти жоден американський режисер-дебютант. «Сподіваюся, що цей фільм стане прикладом іншим продюсерам: якщо режисерів не обмежувати, вони здатні на неймовірні речі!».

Кращим документальним фільмом фестивалю був названий «Дім, в якому я живу» (The House I Live In) Юджина Джарекі. У картині Джарекі розповідається про проблему боротьби з наркотиками в Америці і про цю війну, як про бізнес, який вигідний багатьом у системі країни. Кращим закордонним художнім фільмом стала стрічка чилійця Андреаса Вуда «Віолетта вирушила на небо» (Violeta se Fue a Los Cielos), що розповідає про знамениту чилійської співачці Віолеті Парра.

Приз глядацьких симпатій серед американських фільмів дістався ігровій картині «Сурогат» (The Surrogate) Бена Левіна та документальної «Невидима війна» (The Invisible War) Кірбі Діка. У фільмі Левіна розповідається про чоловіка, підключеному до апарату штучного дихання, який вирішує покінчити зі своєю цнотою. Для цього йому знаходять спеціального секс-партнера. У Діка ж розповідається про епідемію сексуального насильства у збройних силах, проблемі, на яку найчастіше воліють закривати очі.

Серед міжнародних фільмів глядачам найбільше припила до душі індійська стрічка «Долина святих» (Valley of Saints) Муса Сііда (художній фільм) і шведська «У пошуках цукрового людини» (Searching for Sugar Man) Маліка Бенджеллоула. У номінації “Найкращий закордонний документальний фільм” переможцем було названо картину «Закон цих місць» (The Law in These Parts) ізраїльтянина Раанана Олександровича, де дається новий погляд на одвічний ізраїльсько-палестинський конфлікт.

Інші номінації:
Кращий режисер ігрового фільму США: Ава Дюверне «Середина нічого» (Middle Of Nowhere)
Кращий режисер документального фільму США: Лорен Гріфнілд «Королеви Версаля» (The Queen of Versailles)
Кращий режисер міжнародного ігрового фільму: Мадс Маттіса «Ведмедик» (Teddy Bear), Данія
Кращий режисер міжнародного документального фільму: Емад Барнет і Гай Давид «5 зламаних камер» (5 Broken Cameras), Палестина, Ізраїль, Франція

Протягом 11 днів гості фестивалі подивилися 117 повнометражних художніх фільмів і 64 короткометражні стрічки з 30 країн. «Незалежне кіно з кожним роком “дорослішає”, представлені фільми стають змістовніші і кращі за якістю. Багато роботи, які представлені на фестивалі цього року, зачіпають такі проблеми сучасності, як голод, наркотики, глобальне потепління», – розповів директор фестивалю Джон Купер. Кіноогляд проводиться за підтримки Інституту незалежного кіно Санденс (Sundance Institute), створеного знаменитим кіноактором Робертом Редфордом в 1981 році.

, ,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *