In кінофестивалі

Названо лауреатів премії “Золотий Орел 2012”

Національна Академія кінематографічних мистецтв і наук Росії оголосила список    лауреатів премії “Золотий Орел 2012”.
Головним тріумфатором п’ятничної церемонії роздачі “Золотих орлів” став Андрій Звягінцев зі своєю “Оленою” – цій картині дісталися призи за кращий ігровий фільм, кращу режисуру, кращу операторську роботу і кращу жіночу роль другого плану, зіграну Оленою Лядовою. Найменше зі всіх номінантів пощастило “Шапіто-шоу”: фільм отримав тільки один, другорядний приз – за кращу роботу звукорежисера Анатолія Брандорфа. Приз за кращий сценарій, на який всерйоз могла розраховувати написала “Шапіто” Марина Потапова, у підсумку дістався Олександру Міндадзе за фільм “У суботу”, випущений тим же продюсером, що зробив і “Олену”, – Олександром Роднянським.
На думку академіків, кращу чоловічу роль зіграв Федір Бондарчук («Два дні»), в аналогічній жіночій номінації перемогла Ксенія Раппопорт, яка зіграла у тому ж фільмі. За чоловічу роль другого плану нагородили Богдана Ступку, який зіграв главу буйного південного сімейства в “Домі” Олега Погодіна. Зазнавший фіаско в прокаті “Дім” у підсумку опинився на другому місці за кількістю спійманих “Орлів”: крім статуетки за другорядну чоловічу роль, він отримав призи за кращу музику (Едуарда Артем’єва) і кращий монтаж (Олександра Амірова).
Найкращі художники, на думку академіків, працювали над фільмом Юрія Кари “Майстер і Маргарита”, знятому в 1994 році, але випущеному тільки в 2011-му. За костюми нагородили Людмилу Чекулаеву, Анну Кузнєцову, Ольгу Полянську і Ніну Коротких, за роботу художника-постановника – Бориса Кузовкіна та Юрія Устинова. У анімаційної категорії кращим був визнаний мультфільм “Три богатирі та Шамаханська цариця”.
Премія заснована Національною Академією кінематографічних мистецтв і наук Росії, заснованої в лютому 2002 року провідними кінематографістами країни і низкою державних і громадських організацій. “Золотий Орел” присуджується за російські та іноземні фільми, а також за видатні досягнення в галузі кінематографії та за внесок у розвиток російського та світового кіно.

,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *