In рецензії

Мовчазне сяйво (режисер Карлос Рейгадас, Мексика, 2007)

Наскільки б вільними у думках ми не були, але навіть найбільшим скептикам інколи хочеться чуда. Не виключено, що у передчутті чуда – не важливо, чи то стосується релігії, кохання, народження, порятунку чи допомоги – прихований сенс нашого життя. Карлос Рейгадас, схоже, вирішив нагадати нам, що все можливо у житті. Тиха нота його фільму проникає у саме серце, якщо воно відкрите. У стані відкритості ми справді зможемо переконатися, що кіно, якщо воно чесне, і є маленьким чудом. Персональним для кожного, хто дивиться…

Уже перші фільми Карлоса Рейгадаса засвідчили, що лінія серйозного кіно знайшла в його особі достойного провідника. Духовник спадкоємець Дрейєра, Тарковського, Антоніоні та Ангелопулоса, молодий мексиканський режисер віднайшов власний стиль, у якому глибокий психологізм органічно поєднаний з винятково правдивою кінематографічною мовою. Кожен його фільм вражає відвертістю, торкається важливої життєвої проблеми і завдяки цьому стає певним дороговказом для її розв’язання.

«Мовчазне сяйво» оголює рани людської душі і переконує, що любов та пристрасть, обов’язок та гріх – неминучі противаги, які розгойдують життя кожного.

Гідна поваги також і принципова позиція режисера не йти на комерційні компроміси. Мабуть, недаремно, Рейгадаса уже називають “кіномесією” латиноамериканського кіна.

Олег Яськів

Stellet licht, Carlos Reygadas, 2007

, ,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *