In Uncategorized

Грецький кінорежисер Тео Ангелопулос помер у ДТП

Знаменитий грецький кінорежисер помер у вівторок в лікарні у віці 77 років, за декілька годин після того, як його збив мотоцикл під час зйомок його нового фільму “Інше море”, які розпочались саме цього місяця. Фільм був  присвячений впливу економічно-політичної кризи в Греції на повсякденне життя звичайної людини.
Трагедія сталася в той момент, коли кінорежисер вийшов на перехрестя дороги в пірейському передмісті Керацині, де велася робота над вищезгаданим фільмом – останньою частиною кінотрилогії 76-річного майстра. “В момент удару мотоциклу він був саме у процесі зйомки сцени з фільму. Він отримав численні травми головного мозку і внутрішній крововилив” – сказав поліцейський, який побажав не розголошувати своє ім’я. Відомо, що мотоцикл належав поліцейському, який не був при виконанні службових обов’язків. Водій мотоцикла теж постраждав, впавши з транспортного засобу, коли намагався ухилитися від зіткнення.

Тео Ангелопулос був одним з найвідоміших режисерів сучасної Греції. Ангелопулос, що вважався одним з кращих режисерів світового кіно, удостоївся за свої фільми головних призів Каннського, Венеціанського і Салоніцького міжнародних кінофестивалів, а також десятків нагород інших кінооглядів  Зокрема, у 1985 році він за роботу над фільмом “Подорож на Кіферу” отримав у Каннах приз за кращий сценарій, у 1998 році його фільм “Вічність і один день” отримав “Золоту пальмову гілку” в Каннах, а у 1995 році робота Ангелопулоса “Погляд Улісса” була удостоєна призу журі Каннського фестивалю,  також у його списку нагород числиться “Срібний лев” Венеціанського фестивалю.

Останньою його завершеною роботою був фільм «Пил часу» / I skoni tou hronou (2008), спільно випущений Грецією, Німеччиною, Італією і Росією. Аванпрем’єра цієї стрічки пройшла в 2008 році на міжнародному кінофестивалі в Салоніках, а в 2009 році вона демонструвалася на XXXI Московському міжнародному кінофестивалі в програмі «Гала-прем’єри».

, ,

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *